2014: Dramatisk nedrykk fra Tippeligaen

2014: Dramatisk nedrykk fra Tippeligaen

Spillerstatistikk 2014

NavnKamperMinutterMålGule kortRøde kort
Erik Huseklepp372475600
Fredrik Haugen352621340
Kasper Skaanes342462610
Amin Askar342229630
Jakob Orlov3325511000
Piotr Leciejewski312790030
Kristoffer Barmen302159240
Erlend Hanstveit292430110
Andreas Vindheim272306310
Jonas Grønner272070330
Stéphane Badji261927061
Birkir Már Sævarsson251601160
Daniel Mojsov211752261
Erdin Demir201338020
Hassan El Fakiri191018020
Kristoffer Larsen15581400
Marcus Pedersen131085340
Azar Karadas12960120
Håkon Lorentzen11420320
Markus Jonsson8631000
Ibrahima Dramé6132010
Vadim Demidov5429030
Øystein Øvretveit4360000
Ådne Nissestad2180000
Eirik Birkelund210000
Fredrik Pallesen Knudsen190000
Simen Lassen124000

Tilskuertall 2014

Hjemme
Sogndal IL17686
Bodø/Glimt17032
Molde FK15240
Rosenborg14573
Mjøndalen14225
Aalesund FK13574
Sandnes Ulf13140
IK Start11347
Stabæk Fotball11241
Sarpsborg10204
FK Haugesund10012
Lillestrøm SK9724
Strømsgodset IF9610
Vålerenga9180
Viking FK8792
Odd8510
Ranheim2656
Totalt196746
Snitt11573
Borte
Rosenborg14378
Viking FK9931
Vålerenga9859
Molde FK9837
FK Haugesund8945
Odd8348
Strømsgodset IF7720
Aalesund FK7198
Odd7008
IK Start6504
Lillestrøm SK5497
Sarpsborg4722
Bodø/Glimt4038
Sogndal IL4035
FK Fyllingsdalen3798
Stabæk Fotball3471
Sandnes Ulf3292
Mjøndalen2500
Stord IL1950
Varegg923
Totalt123954
Snitt6198

Flest kamper

SpillerKamper
Erik Huseklepp37
Fredrik Haugen35
Amin Askar34
Kasper Skaanes34
Jakob Orlov33

Flest mål

SpillerMål
Jakob Orlov10
Amin Askar6
Erik Huseklepp6
Kasper Skaanes6
Kristoffer Larsen4

26

På denne dag i 1996

vant Brann 4-0 hjemme mot Cercle Brügge i returoppgjøret av cupvinnercupens første runde.

26. september 1996