2010: Et turbulent år

2010: Et turbulent år

Spillerstatistikk 2010

NavnKamperMinutterMålGule kortRøde kort
Erik Huseklepp3127591020
Erik Mjelde312535520
Håkon Opdal302700000
Petter Vaagan Moen2923951560
Birkir Már Sævarsson282439241
Hassan El Fakiri272257020
Rodolph Austin262245051
Eirik Bakke261987570
Jan Gunnar Solli241837210
Diego Guastavino241637940
Yaw Ihle Amankwah201508140
Tijan Jaiteh19824020
Cato Hansen19567100
Bjørnar Holmvik161270010
Cato Guntveit16902010
Olafur Örn Bjarnason131005020
Zsolt Korcsmár10810010
David Nielsen10239010
Christian Kalvenes9810000
Bjarte Haugsdal7188000
Gylfi Einarsson6345020
Jacinto Júnior Conceição Cabral569000
Kenneth Udjus2180000
Jonas Grønner2134000
Kjetil Skogen Kalve156000
Diego Henrique Pachega de Souza111000

Tilskuertall 2010

Hjemme
Aalesund FK17244
Lillestrøm SK17085
FK Haugesund15005
Rosenborg14901
Hønefoss14450
Stabæk Fotball13504
Tromsø IL13204
Molde FK13137
IK Start13011
Viking FK12892
Odd12831
Strømsgodset IF12500
Vålerenga12243
Sandefjord Fotball12102
Kongsvinger IL12052
Totalt206161
Snitt13744
Borte
Rosenborg18727
Vålerenga15004
Viking FK12861
Aalesund FK10759
IK Start9250
Molde FK8007
Stabæk Fotball7300
Odd6988
Lillestrøm SK6806
Strømsgodset IF6736
Tromsø IL5807
FK Haugesund5000
Sandefjord Fotball4884
Hønefoss4489
Kongsvinger IL2661
Totalt125279
Snitt8352

Flest kamper

SpillerKamper
Erik Mjelde31
Erik Huseklepp31
Håkon Opdal30
Petter Vaagan Moen29
Birkir Már Sævarsson28

Flest mål

SpillerMål
Petter Vaagan Moen15
Erik Huseklepp10
Diego Guastavino9
Erik Mjelde5
Eirik Bakke5

21

På denne dag i 2003

snudde det for Brann etter en tung sesongåpning med 2-0-seier over VIF på Ullevaal.

21. juli 2003