2008: Fest med bismak

2008: Fest med bismak

Spillerstatistikk 2008

NavnKamperMinutterMålGule kortRøde kort
Erlend Hanstveit373274110
Bjørn Dahl322699020
Azar Karadas322422350
Petter Vaagan Moen312592430
Olafur Örn Bjarnason312591500
Jan Gunnar Solli312527230
Erik Huseklepp301814200
Eirik Bakke282138040
Håkon Opdal272385000
Kristjan Örn Sigurdsson272182232
Hassan El Fakiri261757040
Robbie Winters251089410
Njogu Demba-Nyrén241468510
Tijan Jaiteh221348130
Gylfi Einarsson201014450
Cato Guntveit16836020
Thorstein Helstad1411981320
Armann Björnsson13785130
Birkir Már Sævarsson11583130
Rodolph Austin10669230
Trond Fredrik Ludvigsen10290110
Kenneth Udjus9810010
Yaw Ihle Amankwah5361000
Johan Thorbjørnsen3225000
Michael Thwaite3100000
Nicolai Misje2111000
Matias Møvik222000

Tilskuertall 2008

Hjemme
Vålerenga17896
Molde FK17710
Aalesund FK17655
Rosenborg17552
Viking FK17296
Strømsgodset IF17282
Lillestrøm SK17228
Fredrikstad FK17119
Bodø/Glimt16845
Everton16207
HamKam16106
Tromsø IL16006
Stabæk Fotball15879
Lyn15833
Olympique Marseille11197
Deportivo de la Coruña8777
FK Ventspils5972
Valdres FK4455
Totalt267015
Snitt14834
Borte
Olympique Marseille55000
Everton32834
Rosenborg20011
Deportivo de la Coruña19000
Viking FK16500
Fredrikstad FK12292
Aalesund FK10778
Vålerenga9724
Lillestrøm SK8750
Tromsø IL7285
Molde FK6669
Lyn6558
Stabæk Fotball6515
Bodø/Glimt6391
Strømsgodset IF5814
HamKam5445
Loddefjord IL3231
Austevoll2500
FK Ventspils2000
Totalt237297
Snitt12489

Flest kamper

SpillerKamper
Erlend Hanstveit37
Bjørn Dahl32
Azar Karadas32
Olafur Örn Bjarnason31
Jan Gunnar Solli31

Flest mål

SpillerMål
Thorstein Helstad13
Njogu Demba-Nyrén5
Olafur Örn Bjarnason5
Robbie Winters4
Gylfi Einarsson4

21

På denne dag i 2008

ble Steinar Nilsen annonsert som ny hovedtrener for Brann.

21. november 2008