2006: Gullet glapp igjen

2006: Gullet glapp igjen

Spillerstatistikk 2006

NavnKamperMinutterMålGule kortRøde kort
Olafur Örn Bjarnason383200520
Helge Haugen362747170
Bjørn Dahl342673140
Petter Vaagan Moen332857390
Martin Knudsen331863051
Robbie Winters322371820
Håkon Opdal312790000
Erlend Hanstveit312760000
Kristjan Örn Sigurdsson312705470
Bengt Sæternes2923391010
Migen Memelli29918921
Martin Andresen282462330
Charlie Miller261658660
Erik Huseklepp231470400
Thorstein Helstad17611200
Ardian Gashi12747220
Arnaud Monkam11627122
Trond Fredrik Ludvigsen11337100
Janez Zavrl10600010
Christian Kalvenes9370000
Johan Thorbjørnsen8720000
Eirik Bakke8620041
Cato Guntveit6417010
Kristian Ystaas6220200
Armann Björnsson4315100
Maynor Suazo2119000
Nicolai Misje262000

Tilskuertall 2006

Hjemme
Rosenborg19254
Tromsø IL18775
HamKam17919
Odd17850
Molde FK17351
Sandefjord Fotball16894
IK Start16484
Viking FK16339
Fredrikstad FK16294
Vålerenga16150
Lyn15159
Stabæk Fotball15056
Lillestrøm SK13528
Glentoran FC3547
Helsingborgs IF3535
Rosenborg3152
Åtvidabergs FF2684
Odense Boldklub2432
Levanger FK1948
Totalt234351
Snitt12334
Borte
Rosenborg19215
Vålerenga16484
Viking FK16251
Lillestrøm SK11582
Lyn10643
Fredrikstad FK9017
IK Start7782
Molde FK6575
HamKam6218
Odd6183
Sandefjord Fotball6152
Stabæk Fotball6117
Rosenborg5755
IK Start4486
Tromsø IL4264
Helsingborgs IF2994
Voss FBK2350
Glentoran FC1743
Follese FK1526
Åtvidabergs FF786
Totalt146123
Snitt7306

Flest kamper

SpillerKamper
Olafur Örn Bjarnason38
Helge Haugen36
Bjørn Dahl34
Martin Knudsen33
Petter Vaagan Moen33

Flest mål

SpillerMål
Bengt Sæternes10
Migen Memelli9
Robbie Winters8
Charlie Miller6
Olafur Örn Bjarnason5

24

På denne dag i 2006

solgte Brann Ragnvald Soma til Viking. Høyreback Bjørn Dahl kom motsatt vei i handelen.

24. mars 2006