2009: Huseklepps store år

2009: Huseklepps store år

Spillerstatistikk 2009

NavnKamperMinutterMålGule kortRøde kort
Kristjan Örn Sigurdsson322801250
Erik Huseklepp3227551500
Hassan El Fakiri322617020
Jan Gunnar Solli322410530
Olafur Örn Bjarnason312725410
Birkir Már Sævarsson292327320
Tijan Jaiteh292255140
Petter Vaagan Moen282191640
Bjørnar Holmvik261972130
Gylfi Einarsson261005110
David Nielsen251124640
Rodolph Austin241802371
Håkon Opdal232015000
Azar Karadas231346610
Eirik Bakke211613321
Armann Björnsson13224300
Kenneth Udjus121000000
Kristian Flittie Onstad11668000
Cato Hansen10261200
Diego Guastavino9602220
Bjørn Dahl7423020
Cato Guntveit5247010
Johan Thorbjørnsen2135000
Matias Møvik2101000
Anders Næs116000
Alexander Skogvold111000
Bjarte Haugsdal14000

Tilskuertall 2009

Hjemme
IK Start17258
Rosenborg17040
Fredrikstad FK16617
Bodø/Glimt16198
Viking FK16086
Vålerenga16022
Tromsø IL15991
Lillestrøm SK15991
Sandefjord Fotball15681
Aalesund FK15542
Odd15459
Lyn15455
Strømsgodset IF15340
Stabæk Fotball15201
Molde FK15094
Lyn6884
Totalt245859
Snitt15366
Borte
Rosenborg18400
Viking FK14715
Vålerenga12614
Molde FK11168
Fredrikstad FK11145
Aalesund FK10756
Stabæk Fotball10001
Lillestrøm SK8585
Odd8205
IK Start8066
Odd7789
Sandefjord Fotball6371
Tromsø IL5800
Strømsgodset IF5259
Bodø/Glimt4072
Lyn4025
Viking FK3066
Lyngbø2000
Totalt152037
Snitt8447

Flest kamper

SpillerKamper
Hassan El Fakiri32
Erik Huseklepp32
Kristjan Örn Sigurdsson32
Jan Gunnar Solli32
Olafur Örn Bjarnason31

Flest mål

SpillerMål
Erik Huseklepp15
David Nielsen6
Azar Karadas6
Petter Vaagan Moen6
Jan Gunnar Solli5

26

På denne dag i 1996

vant Brann 4-0 hjemme mot Cercle Brügge i returoppgjøret av cupvinnercupens første runde.

26. september 1996