2017: Med i medaljekampen

2017: Med i medaljekampen

Spillerstatistikk 2017

NavnKamperMinutterMålGule kortRøde kort
Fredrik Haugen353074550
Sivert Heltne Nilsen332961261
Bismar Acosta332940260
Ruben Kristiansen332921110
Amin Nouri332723110
Kristoffer Barmen302320850
Gilli Rólantsson302319400
Vito Wormgoor292544230
Jakob Orlov291728700
Piotr Leciejewski272430020
Torgeir Børven271344410
Kasper Skaanes251472110
Azar Karadas25452130
Peter Orry Larsen22843310
Deyver Vega211345740
Daniel Braaten171276340
Vidar Ari Jónsson14968120
Steffen Lie Skålevik14500200
Jonas Grønner13973330
Alex Horwath9810000
Ludcinio Marengo8417110
Marius Bildøy366100
Halldor Stenevik2120100
Markus Olsen Pettersen190000

Tilskuertall 2017

Hjemme
Sandefjord Fotball17009
Vålerenga16137
Sogndal IL15374
Rosenborg13618
Viking FK12613
Aalesund FK12019
FK Haugesund11348
Sarpsborg10721
Rosenborg10681
Stabæk Fotball10531
Molde FK10227
Kristiansund BK10025
Odd10019
Tromsø IL9941
Lillestrøm SK9594
Strømsgodset IF8706
Ruzomberok4688
Totalt193251
Snitt11368
Borte
Rosenborg17020
Vålerenga10051
Viking FK9838
Odd7828
Strømsgodset IF7706
Molde FK6861
FK Haugesund6100
Lillestrøm SK5777
Sarpsborg5759
Aalesund FK5736
Sogndal IL5600
Sandefjord Fotball5502
Ruzomberok4487
Stabæk Fotball4205
Kristiansund BK3905
Tromsø IL3264
Mjøndalen2499
Nest-Sotra1515
Lysekloster1495
Austevoll1200
Totalt116348
Snitt5817

Flest kamper

SpillerKamper
Fredrik Haugen35
Sivert Heltne Nilsen33
Amin Nouri33
Bismar Acosta33
Ruben Kristiansen33

Flest mål

SpillerMål
Kristoffer Barmen8
Jakob Orlov7
Deyver Vega7
Fredrik Haugen5
Torgeir Børven4

27

På denne dag i 1962

vant Brann 4-1 over Ørn på Stadion etter to mål av "Kniksen" og tok senere klubbens første seriegull.

27. mai 1962