1996: Sensasjon i e-cupen

1996: Sensasjon i e-cupen

Spillerstatistikk 1996

NavnKamperMinutterMålGule kortRøde kort
Geirmund Brendesæter363234120
Morten Pedersen352782210
Jan Ove Pedersen352677430
Roger Helland342975830
Tore André Flo3329042510
Lars Bakkerud332759420
Per-Ove Ludvigsen332591530
Claus Eftevaag322553731
Agust Gylfason312564420
Magnus Johansson312005210
Mons Ivar Mjelde2319292500
Claus Lundekvam221924232
Birkir Kristinsson201749000
Geir Hasund18630300
Vidar Bahus171491000
Eivind Karlsbakk16283000
Eirik Skjælaaen10204100
Cato Guntveit564000
Kjetil Løvvik4144200
Asbjørn Tenden342100
Erik Johannessen11000

Tilskuertall 1996

Hjemme
Viking FK19408
Skeid19011
Rosenborg11426
Molde FK11207
Tromsø IL10702
Kongsvinger IL10532
Lillestrøm SK10047
Strømsgodset IF10005
Stabæk Fotball9630
Moss FK9231
Vålerenga8842
Bodø/Glimt8537
PSV Eindhoven7811
IK Start7667
Cercle Brügge6104
Shelbourne FC2189
Totalt162349
Snitt10147
Borte
PSV Eindhoven25000
Rosenborg11163
Vålerenga8386
Lillestrøm SK7411
Viking FK6332
Cercle Brügge5000
IK Start4358
Shelbourne FC3500
Molde FK3310
Bodø/Glimt3043
Strømsgodset IF3040
Tromsø IL2761
Stabæk Fotball2718
Kongsvinger IL2596
Skeid2179
Moss FK2132
Totalt92929
Snitt5808

Flest kamper

SpillerKamper
Geirmund Brendesæter36
Jan Ove Pedersen35
Morten Pedersen35
Roger Helland34
Tore André Flo33

Flest mål

SpillerMål
Tore André Flo25
Mons Ivar Mjelde25
Roger Helland8
Claus Eftevaag7
Per-Ove Ludvigsen5

22

På denne dag i 2007

vant Viking mot Stabæk, og Brann ble seriemestre. Latinske tilstander oppstod både i Bergen sentrum og på Stadion.

22. oktober 2007