2000: Teiturs sølv

2000: Teiturs sølv

Spillerstatistikk 2000

NavnKamperMinutterMålGule kortRøde kort
Geirmund Brendesæter322801130
Harri Ylönen312781040
Thorstein Helstad3025311900
Roy Wassberg292525020
Magnus Kihlstedt282520010
Arne Vidar Moen282331030
Svante Samuelsson272373130
Mons Ivar Mjelde271434610
Azar Karadas2613751021
Raymond Kvisvik231571620
Martin Knudsen201214320
Alex Valencia19996110
Sergei Terehhov181360220
Egil Ulfstein181171120
Tomas Razanauskas161237201
Tommy Knarvik12513000
Per-Ove Ludvigsen12222100
Hassan El Fakiri9795230
Erlend Hanstveit8469010
Petter Andreassen8245210
Marcus Bakke7428010
Ivar Rønningen4360000
Morten Kolseth4209010
Stefan Paldan447000
Pål Kristian Økland371000
Kjetil Norland297010

Tilskuertall 2000

Hjemme
Moss FK18520
Molde FK17681
Rosenborg15216
Odd15026
Vålerenga13049
Viking FK10226
Lillestrøm SK9990
Tromsø IL9673
Bodø/Glimt8388
Bryne FK8075
IK Start8025
FK Haugesund7775
Stabæk Fotball6417
FC Basel4176
Liepajas Metalurgs2276
Stord IL1070
Totalt155583
Snitt9724
Borte
Rosenborg12691
Molde FK9468
Viking FK9420
Odd8018
Molde FK7448
Vålerenga6637
Tromsø IL6408
Stabæk Fotball6345
Lillestrøm SK5236
IK Start5203
FK Haugesund4526
Bryne FK3920
Bodø/Glimt3280
FC Basel3215
Moss FK3017
Liepajas Metalurgs2500
Totalt97332
Snitt6083

Flest kamper

SpillerKamper
Geirmund Brendesæter32
Harri Ylönen31
Thorstein Helstad30
Roy Wassberg29
Magnus Kihlstedt28

Flest mål

SpillerMål
Thorstein Helstad19
Azar Karadas10
Mons Ivar Mjelde6
Raymond Kvisvik6
Martin Knudsen3

21

På denne dag i 2003

snudde det for Brann etter en tung sesongåpning med 2-0-seier over VIF på Ullevaal.

21. juli 2003