2015: Tilbake i Tippeligaen

2015: Tilbake i Tippeligaen

Spillerstatistikk 2015

NavnKamperMinutterMålGule kortRøde kort
Erik Huseklepp3426561020
Amin Nouri332964010
Bismar Acosta322912131
Kristoffer Larsen301874620
Azar Karadas301017330
Fredrik Haugen282312481
Kasper Skaanes281706430
Kristoffer Barmen262122470
Vadim Demidov262114140
Jonas Grønner221608241
Alejandro Castro18934610
Erdin Demir151335130
Piotr Leciejewski141260031
Jakob Orlov14728500
Eirik Birkelund14672020
Fredrik Pallesen Knudsen13976010
Ruben Kristiansen121080210
Kenneth Udjus11990010
Steffen Lie Skålevik11879310
Alex Horwath10873000
Sivert Heltne Nilsen10855030
Amadaiya Rennie10767100
Marcus Pedersen10708410
Erlend Hanstveit9574000
Emil Hansson6143000
Oliver Rotihaug323000
Fredrik Heggland2134000
Viljar Vevatne2105000
Mathias Raum12000

Tilskuertall 2015

Hjemme
Nest-Sotra17284
Hødd IL15172
Sogndal IL14147
Åsane IL13541
Bærum SK10829
Fredrikstad FK9709
Jerv8990
Bryne FK8852
Strømmen8552
Hønefoss8005
Levanger FK7907
Kristiansund BK7651
Ranheim7252
Sandnes Ulf7140
Follo FK6827
Sarpsborg2100
Totalt153958
Snitt9622
Borte
Fredrikstad FK8281
Sogndal IL5287
Kristiansund BK3080
Hødd IL3003
Sandnes Ulf2843
Bryne FK2791
Levanger FK2500
Os2200
Åsane IL2158
Follo FK1890
Strømmen1850
Bærum SK1815
Jerv1750
Bryne FK1635
Hønefoss1634
Nest-Sotra1500
Ranheim1285
Vard722
Totalt46224
Snitt2568

Flest kamper

SpillerKamper
Erik Huseklepp34
Amin Nouri33
Bismar Acosta32
Azar Karadas30
Kristoffer Larsen30

Flest mål

SpillerMål
Erik Huseklepp10
Alejandro Castro6
Kristoffer Larsen6
Jakob Orlov5
Marcus Pedersen4

26

På denne dag i 1996

vant Brann 4-0 hjemme mot Cercle Brügge i returoppgjøret av cupvinnercupens første runde.

26. september 1996