2016: Tok sensasjonell sølvmedalje

2016: Tok sensasjonell sølvmedalje

Spillerstatistikk 2016

NavnKamperMinutterMålGule kortRøde kort
Amin Nouri302700010
Sivert Heltne Nilsen292640350
Ruben Kristiansen282520030
Fredrik Haugen282176560
Piotr Leciejewski272430020
Vadim Demidov262291170
Kristoffer Barmen262176550
Erik Huseklepp261018400
Daniel Braaten251998050
Azar Karadas25508530
Jakob Orlov241700500
Bismar Acosta211920241
Deyver Vega191152240
Steffen Lie Skålevik19905650
Jonas Grønner161303030
Kasper Skaanes16877010
Mads Hvilsom11701010
Remi Johansen11324120
Gilli Rólantsson7513100
Kristoffer Larsen6183000
Alex Horwath4390000
Torgeir Børven4218000
Dani Hatakka2210000
Halldor Stenevik222000
Viljar Vevatne1120000

Tilskuertall 2016

Hjemme
Sarpsborg17686
Stabæk Fotball17686
Rosenborg17366
Strømsgodset IF11886
Bodø/Glimt11886
Lillestrøm SK11876
Sogndal IL11628
Molde FK11581
Odd11495
FK Haugesund11011
Vålerenga10482
Aalesund FK10348
IK Start9767
Tromsø IL9331
Viking FK11
Totalt174040
Snitt11603
Borte
Rosenborg19399
Viking FK11089
Aalesund FK10013
Vålerenga9866
Molde FK9026
Odd8025
Bodø/Glimt7564
Strømsgodset IF7394
FK Haugesund7130
Sogndal IL5600
Lillestrøm SK5317
IK Start4524
Sarpsborg4370
Tromsø IL4030
Stabæk Fotball3894
Førde2200
Totalt119441
Snitt7465

Flest kamper

SpillerKamper
Amin Nouri30
Sivert Heltne Nilsen29
Fredrik Haugen28
Ruben Kristiansen28
Piotr Leciejewski27

Flest mål

SpillerMål
Steffen Lie Skålevik6
Fredrik Haugen5
Kristoffer Barmen5
Azar Karadas5
Jakob Orlov5

21

På denne dag i 2008

ble Steinar Nilsen annonsert som ny hovedtrener for Brann.

21. november 2008