2013: Trenerfarvel etter svak høstsesong

2013: Trenerfarvel etter svak høstsesong

Spillerstatistikk 2013

NavnKamperMinutterMålGule kortRøde kort
Birkir Már Sævarsson322880320
Erik Huseklepp322719830
Amin Askar312652930
Stéphane Badji292494060
Martin Pusic2922721330
Tomasz Sokolowski281721110
Piotr Leciejewski262339020
Fredrik Haugen261920161
Kristoffer Barmen241333620
Kristoffer Larsen241054510
Erdin Demir221864030
Bård Finne228851100
Henrik Gjesdal211271120
Hassan El Fakiri181100010
Zsolt Korcsmár171370120
Fredrik Nordkvelle14603200
Daniel Mojsov121004131
Markus Jonsson11943010
Simen Wangberg9745000
Jørgen Mohus8631000
Jonas Grønner8369001
Kasper Skaanes5212000
Vasiliy Pavlov2105100
Håkon Lorentzen26100
Kjetil Skogen Kalve190200
Andreas Vindheim155000
Simen Lassen145000

Tilskuertall 2013

Hjemme
Aalesund FK17179
Rosenborg12678
Sogndal IL12200
Vålerenga12102
Tromsø IL11814
Viking FK11458
IK Start10702
Molde FK10608
Sandnes Ulf10427
Sarpsborg10257
Strømsgodset IF10236
FK Haugesund10229
Odd10212
Lillestrøm SK10077
Hønefoss9348
Mjøndalen2399
Totalt171926
Snitt10745
Borte
Rosenborg16009
Viking FK13064
Vålerenga10642
Molde FK8628
Aalesund FK7901
Strømsgodset IF6859
IK Start6214
Odd6186
Tromsø IL5171
FK Haugesund5152
Lillestrøm SK4637
Sogndal IL4063
Sandnes Ulf3632
Sarpsborg3299
Hønefoss3076
Øystese IL1900
Hovding503
Totalt106936
Snitt6290

Flest kamper

SpillerKamper
Erik Huseklepp32
Birkir Már Sævarsson32
Amin Askar31
Martin Pusic29
Stéphane Badji29

Flest mål

SpillerMål
Martin Pusic13
Bård Finne11
Amin Askar9
Erik Huseklepp8
Kristoffer Barmen6

21

På denne dag i 2003

snudde det for Brann etter en tung sesongåpning med 2-0-seier over VIF på Ullevaal.

21. juli 2003