2019: En skuffende sesong

2019: En skuffende sesong

Spillerstatistikk 2019

NavnKamperMinutterMålGule kortRøde kort
Bismar Acosta332924140
Ruben Yttergård Jenssen322539340
Veton Berisha312632440
Håkon Opdal302700000
Vito Wormgoor302665550
Taijo Teniste302531240
Ruben Kristiansen302527030
Gilli Rólantsson301773110
Gilbert Koomson292037200
Kristoffer Barmen281849110
Petter Dahle Strand262096410
Christian Eggen Rismark251705100
Daouda Bamba251626800
Amer Ordagic181514110
Thomas Grøgaard171077110
Fredrik Haugen171059230
Kristoffer Løkberg16808100
Azar Karadas16303210
Henrik Kjelsrud Johansen7247300
Eirik Holmen Johansen6540010
Aune Heggebø5109010
Jesper Löfgren3210000
Sander Marthinussen318000
Ludcinio Marengo296000
Andreas Mjøs 231200
Mikal Berg Kvinge220000
Emil Kalsaas213000
Nicholas Marthinussen11000

Tilskuertall 2019

Hjemme
Sarpsborg16484
Rosenborg14956
Viking FK14490
Strømsgodset IF13213
Vålerenga10889
Tromsø IL10314
FK Haugesund10129
Mjøndalen10039
Ranheim10026
Molde FK9821
Lillestrøm SK9523
Kristiansund BK9133
Stabæk Fotball9049
Bodø/Glimt8875
Odd8693
Totalt165634
Snitt11042
Borte
Viking FK13029
Rosenborg12578
Odd7295
FK Haugesund7001
Molde FK6900
Lillestrøm SK6771
Vålerenga5889
Strømsgodset IF5352
Sarpsborg4947
Kristiansund BK4007
Stabæk Fotball3942
Bodø/Glimt3721
Tromsø IL3137
Mjøndalen2614
Sogndal IL2564
Arna/Bjørnar2382
Ranheim2145
Ranheim1250
Åsane IL600
Totalt96124
Snitt5059

Flest kamper

SpillerKamper
Bismar Acosta33
Ruben Yttergård Jenssen32
Veton Berisha31
Håkon Opdal30
Gilli Rólantsson30

Flest mål

SpillerMål
Daouda Bamba8
Vito Wormgoor5
Petter Dahle Strand4
Veton Berisha4
Henrik Kjelsrud Johansen3

30

På denne dag i 1922

ble den første landskampen spilt på Stadion. Norge tapte 3-1 mot Irland, men kampen ble senere annulert da irene viste seg å være profesjonister.

30. mai 1922